REKLAMA
Znaleziono 1098 wyników
Opolskie: Most w Głuchołazach zabetonowany i sprężony [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Opolskie: Most w Głuchołazach zabetonowany i sprężony [ZDJĘCIA]
Zakończyło się betonowanie ostatnich elementów konstrukcyjnych mostu w Głubczycach na Białej Głuchołaskiej, w województwie opolskim, w południowo-zachodniej części Polski. . Wykonano już też sprężenie całej konstrukcji.
Pociągi powrócą do Kowar. Dolny Śląsk rusza z rewitalizacją kolejnej linii kolejowej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powrócą do Kowar. Dolny Śląsk rusza z rewitalizacją kolejnej linii kolejowej [FILM]
Po latach oczekiwań Kowary ponownie pojawią się na kolejowej mapie Polski. Rewitalizacja linii z Kamiennej Góry do Jeleniej Góry wchodzi w decydującą fazę – pierwsze pociągi mają pojechać trasą w 2028 roku. Inwestycja poprawi mobilność mieszkańców, odciąży lokalne drogi i wzmocni turystykę w Karkonoszach.
Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry. Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318 [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry. Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318 [FILM]
Projekt zakłada kompleksową modernizację linii kolejowej nr 318, w jej historycznym przebiegu. Prace prowadzone są etapowo – w I etapie zrewitalizowano odcinek Bielawa Zachodnia – Bielawa Nowa (ok. 4,5 km), a obecnie trwa modernizacja trasy do Srebrnej Góry.
Dolny Śląsk: Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry - trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318 [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry - trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318 [FILM]
Samorząd województwa dolnośląskiego kontynuuje przywracanie nieczynnych linii kolejowych do życia. Po 50 latach pociągi wrócą do Srebrnej Góry. Projekt zakłada kompleksową modernizację linii kolejowej nr 318, w jej historycznym przebiegu. Prace prowadzone są etapowo – w I etapie zrewitalizowano odcinek Bielawa Zachodnia – Bielawa Nowa (ok. 4,5 km), a obecnie trwa modernizacja trasy do Srebrnej Góry.
Wałbrzych kończy budowę nowego stadionu. Inwestycja znów się opóźnia, ale prace są już na finiszu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wałbrzych kończy budowę nowego stadionu. Inwestycja znów się opóźnia, ale prace są już na finiszu [FILM]
W liczącym ok. 100 tysięcy mieszkańców Wałbrzychu na Dolnym Śląsku, trwa budowa nowego stadionu na Nowym Mieście – jednej z największych inwestycji sportowych w regionie. Choć prace są już zaawansowane w około 75 proc., trudno jednoznacznie wskazać datę zakończenia projektu. Harmonogram był już kilkukrotnie przesuwany, a ostatnie miesiące przyniosły kolejne opóźnienia.
[śląskie] Przebudowa Alei Niepodleglości w Tychachartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Przebudowa Alei Niepodleglości w Tychach
Wymiana chodników, nowa nawierzchnia ścieżek rowerowych i nowa zieleń - tak w skrócie można opisać p...
[Cieszyn] Trzeci most na Olzie na ukończeniuartykuł
Pokaż artykuł
[Cieszyn] Trzeci most na Olzie na ukończeniu
Dobiegają końca prace remontowe polsko-czeskiego projektu Sportpark - Park Sportowy i Sportmost - Mo...
[śląskie] Otwarcie nowej drogi w Bieruniuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Otwarcie nowej drogi w Bieruniu
Z udziałem wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej została otwarta nowa droga do terenów inwestycyjnych pr...
Łódź: Podpisano umowę na przebudowę ul. Obywatelskiejartykuł
Pokaż artykuł
Łódź: Podpisano umowę na przebudowę ul. Obywatelskiej
Inwestycja będzie realizowana w ramach programu „Plan dla Osiedli”. Ulica zostanie całkowicie przebu...
Leroy Merlin wynajmuje powierzchnię w kompleksie biurowym Forest w Warszawie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Leroy Merlin wynajmuje powierzchnię w kompleksie biurowym Forest w Warszawie [ZDJĘCIA]
Francuska sieć sklepów DIY - Leroy Merlin zdecydowała się na wynajem powierzchni biurowych w komplek...
Słynny "deptak sław" w Ciechocinku przeszedł rewitalizację [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Słynny "deptak sław" w Ciechocinku przeszedł rewitalizację [FILM]
Balzola Polska kończy ostatnie prace realizacyjne w ramach przebudowy deptaka sław w Ciechocinku. Do wykonania pozostały prace, które są już poza obrysem głównego ciągu pieszego. W najbliższym czasie wykonawca uprzątnie tereny zielone i wykona nowe nasadzenia. Zamontuje również elementy małej architektury oraz zakończy prace na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej oraz ul. Mickiewicza.
Osiem firm chce wykonać projekt rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Osiem firm chce wykonać projekt rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawą
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła oferty na dokumentację niezbędną do rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawą o dodatkowy pas ruchu. Zgłosiło się osiem firm. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 22,8 mln zł, a najdroższa na 58,4 mln zł. Oznacza to, że siedem ofert mieści się w kwocie przeznaczonej przez GDDKiA na realizację zadania, a jedna ją przekracza. Oferty będą teraz badane i w drugiej połowie roku powinniśmy poznać wykonawcę.
Igepa Polska pozostaje w Kraków Kokotów Logistics Parkartykuł
Pokaż artykuł
Igepa Polska pozostaje w Kraków Kokotów Logistics Park
Obecna na rynku od ponad 25 lat spółka Igepa Polska podjęła decyzję o przedłużeniu umowy najmu w kompleksie Kraków Kokotów Logistics Park. Najemca, dystrybutor papieru i materiałów do druku, korzysta z 2300 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej. Podczas renegocjacji warunków spółkę Igepa Polska reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
Dolny Śląsk: Wydano pierwszą decyzję środowiskową dla rozbudowy autostrady A4 Krzyżowa - Legnicaartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Wydano pierwszą decyzję środowiskową dla rozbudowy autostrady A4 Krzyżowa - Legnica
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu wydał decyzję, która ustala środowiskowe uwarunkowania dla pierwszego planowanego do rozbudowy odcinka autostrady A4 pomiędzy węzłami Krzyżowa i Krzywa na Dolnym Śląsku. Drugą decyzję środowiskową Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) planuje uzyskać w I kwartale 2026 r.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Bielawa] Obwodnica miasta
Bielawa, Piława Górna
Są pieniądze na budowę futurystycznej kładki pieszo-rowerowej w Krakowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Są pieniądze na budowę futurystycznej kładki pieszo-rowerowej w Krakowie [WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski powstanie nowa, futurystyczna kładka pieszo-rowerowa, która połączy dwie krakowskie dzielnice Kazimierz i Podgórze (osiedle Ludwinów). Inwestycja planowana jest do realizacji już od wielu. Była też przez pewien czas blokowana przez Małopolską Konserwator Zabytków.
W Kołobrzegu zakończono modernizację najdłuższej nadbałtyckiej promenady w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
W Kołobrzegu zakończono modernizację najdłuższej nadbałtyckiej promenady w Polsce
W Kołobrzegu zakończono modernizację spacerowo-rowerowej promenady, która łącznie obejmuje odcinek od ul. Mickiewicza do wjazdu na obszar Ekoparku sąsiadującego z torfowiskami i wydmami. Na ostatni etap inwestycji wydano 17 mln zł, z czego 7 mln zł pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Myszków. Nowy wiadukt zwiększa bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowymartykuł
Pokaż artykuł
Myszków. Nowy wiadukt zwiększa bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym
Nowy wiadukt drogowy zwiększa bezpieczeństwo komunikacyjne w Myszkowie nad linią kolejową nr 1 Warszawa Zachodnia – Katowice. Obiekt usprawnił komunikację na ruchliwej drodze łączącej miejscowości Żarki i Koziegłowy. Wartość inwestycji zrealizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach to 19 mln zł netto przy wsparciu funduszy unijnych POIiŚ.
Gotowa jest główna konstrukcja nowego tunelu pod torami w Sulejówku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Gotowa jest główna konstrukcja nowego tunelu pod torami w Sulejówku [ZDJĘCIA]
Gotowa jest główna konstrukcja nowego tunelu pod torami w Sulejówku. Budowana jest droga wewnątrz obiektu. Nowy wiadukt kolejowy poprawi bezpieczeństwo pociągów jeżdżących na linii między Warszawą, a Mińskiem Mazowieckim oraz mieszkańców i kierowców. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Prace zaplanowano do II połowy 2023 r.
[dolnośląskie] KGHM Letia w Legnicy najlepszą budową Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] KGHM Letia w Legnicy najlepszą budową Dolnego Śląska
Centrum Biurowo – Usługowe Legnickiego Parku Technologicznego KGHM Letia najlepszą budową Dolne...
REKLAMA